Służby

Biało-złoci porządkowi


Na czele z Głównym Porządkowym dbają o porządek i bezpieczeństwo wszystkich Biało-Złotych Pielgrzymów. To oni odpowiadają także za poranne pobudki i o to, aby każdy pątnik w ciszy mógł oddać się nocnemu wypoczynkowi. Czasem trochę pokrzyczą, ale to na nich spoczywa odpowiedzialność za to żeby każdy Biało-Złoty pielgrzym szczęśliwie dotarł na Jasną Górę. Dlatego też słuchajmy ich próśb i wspierajmy ich w służbie.

Biało-złoci porządkowi wraz z Księdzem Przewodnikiem w 2011 r.
Biało-Złoci porządkowi na Jasnej Górze w 2012 r.


Muzyczni

To oni są najlepiej słyszalnymi pielgrzymami grupy. Od świtu aż po zmierzch swoim śpiewem pomagają nam w pątniczej drodze. Nierzadko mają bąbelki, nie jak typowy pątnik - na stopach, lecz na palcach u ręki od strun gitary... Łatwo ich rozpoznać nie tylko po tym, że najczęściej znajdziemy ich w okolicach tuby z mikrofonem w dłoni, a przez to, że bardzo często to jedni z bardziej zachrypniętych pielgrzymów w grupie...


Biało-złoci gitarzyści XXXI WAPM

Część muzycznych z ks. przewodnikiem w 2012 r.


Służba Medyczna

Medyczni widzieli nie jednego bąbla i jedno jest pewne - żaden z nimi nie wygra ;)
Zawsze podczas trasy, któregoś z członków Grupy Medycznej znajdziecie na końcu grupy z charakterystyczną medyczną flagą. Wieczorami zbierają się w Punkcie Medycznym by tam pomagać Biało-złotym Pielgrzymom.


Siostry medyczne w 2011 r.
 
Biało-Złote służby medyczne podczas chrztu w 2012 r.