O grupie

Grupa Biało-Złota wędruje w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej na Jasną Górę już od 1991 roku. Jej pierwszym Przewodnikiem był ksiądz Andrzej Kopczyński.
To jedna z najbardziej rozśpiewanych i energicznych grup WAPM, w której na długo przed wyruszeniem na szlak trwają gorące przygotowania. Jest także, bardzo zróżnicowaną grupą - nie tylko ze względu na wiek, ale także na zainteresowania, poglądy, dlatego każdy może być pewien, że znajdzie u nas coś dla siebie, formę modlitwy, która przyniesie najlepsze owoce. :)
Z Biało-Złotą zawsze wyrusza liczna grupa pielgrzymów z Mińska Mazowieckiego - wikariusze tamtejszej parafii Św. Antoniego byli przewodnikami grupy, stamtąd w większości pochodzili porządkowi. Równocześnie w Biało-Złotej zawsze pielgrzymują liczni pielgrzymi z Warszawy i okolic, Siennicy, Kałuszyna, Dobrego, Huty Mińskiej i innych miejscowości, którzy często pozostają "wierni" grupie do tej pory. W swej historii Biało-złota pamięta także pielgrzymów z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego  i innych nadmorskich miast, z Częstochowy (!), a także pielgrzymów-obcokrajowców.
Obecnie grupa liczy ok. 200 pielgrzymów.

Zapraszamy w Biało-Złote szeregi wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania! Przepełnieni modlitwą i śpiewem dotrzemy do Tronu naszej Matki! :)


Opinia nt. Biało-Złotej x.Michała i x. Kolora (2010r.):


A tak już na Jasnej Górze, w 2008 r., mówił o Biało-Złotej Przewodnik WAPM ks.Bogdan Bartołd: